W 2009 r. Abp Henryk Hoser SAC, powierzył posługę duszpasterską w Parafii Wspólnocie Chemin Neuf (Nowa Droga).

Wspólnota Chemin Neuf wywodząca się z grupy modlitewnej, powstała w 1973 r. w Lyonie (Francja) i jest Wspólnotą katolicką o powołaniu ekumenicznym. Liczy ona dzisiaj prawie 2000 członków, mieszkających w około trzydziestu krajach świata.

Małżeństwa, rodziny i osoby konsekrowane powołane do życia we Wspólnocie, wybrały przygodę życia wspólnotowego idąc za Chrystusem ubogim i pokornym, aby służyć Kościołowi i światu. Jedną z cech charakterystycznych Wspólnoty Chemin Neuf jest bez wątpienia wspólne życie i posługa ewangelizacyjna małżeństw oraz osób konsekrowanych.
Małżeństwa mieszkają w tzw. „fraterni życia” (czyli w jednym z domów Wspólnoty) lub we „fraterni dzielnicy” (poza domem wspólnotowym, w tej samej dzielnicy). Wśród osób należących do Wspólnoty są także siostry i bracia konsekrowani, którzy wybrali celibat dla Królestwa Bożego. Dzisiaj jest ich ok. trzystu: 150 księży i braci odbywających formację na drodze do kapłaństwa oraz 150 sióstr.

Osoby konsekrowane żyją według rad ewangelicznych ubóstwa, czystości i posłuszeństwa, zapisanych w Konstytucjach Wspólnoty. Kapłani oraz bracia konsekrowani należą do Instytutu Zakonnego Chemin Neuf na prawie papieskim, a siostry konsekrowane są członkami Publicznego Stowarzyszenia Wiernych.

W posłudze mistowskiej parafii uczestniczą więc zarówno księża, siostry konsekrowane jak i rodziny z dziećmi.
Poza Mistowem, Wspólnota ma swoje domy w Polsce także w Warszawie-Wesołej, Łodzi i Lublinie.

www.chemin-neuf.pl